ulicní fasádaDUM V HUSOVICÍCH
V radové zástavbe rodinných domu jsme navrhli pro mladou rodinu dum o trech nadzemních podlažích. Dum je rešen na pulpodlažích, která reagují na mírnou svažitost pozemku. Díky tomu lze rozeznat v kompozici hmot tri kvádry kaskádovite poskládané jeden k druhému. Smerem do dvora se tak dum postupne snižuje a prostorove rozehrává v príjemném lidském merítku. Nejnižší kvádr nenápadne vybíhá do zahrady a svou zelenou strechou navazuje na její porost.

Ulicní fasáda naopak zustává více strohá. Prízemní cást vyplnuje prostor mezi prízemními stavbami na sousedních pozemcích a nepredstupuje pred ne. Barevné rešení zustává v neutrálních barvách. Fasáda je rešena omítkou, vstupní podlaží je dojmove oddeleno užitím kamenného obkladu, který se opakuje i v nadpraží oken. Ve vstupním podlaží se nachází zádverí se šatnou a garáž pro jedno auto. Ze zádverí prochází celou výškou objektu centrální objem schodište, kolem kterého se na pulpodlažích vetví obytné prostory.

Ve druhém nadzemním podlaží se nachází kuchyn s jídelnou s prímým vstupem na zahradu a technická místnost zahrnující prádelnu, o pul podlaží výše obývací pokoj a pracovna orientované do ulice. Ve tretím nadzemním podlaží se nachází ložnice orientovaná do zahrady a na posledním pulpodlaží hygienické zázemí a dva detské pokoje s východní orientací.
fasáda do zahrady
situace

pudorys 3.np
pudorys 2.nprez, pudorys 1.np